„Počet přístupů na internetovou televizi Stream.cz přes aplikaci stále roste a již 15 % diváků z celkového počtu ji sleduje právě tímto způsobem. Proto si televize pro své diváky připravila další možnost, jak pohodlně sledovat všechny oblíbené pořady. Nově si je lidé mohou stáhnout přímo do svých mobilních telefonů nebo tabletů s operačním systémem Windows Phone a pustit si je off-line i v místě s omezeným internetovým připojením,“ uvedl Martin Kunčický, produktový manažer internetové televize Stream.cz.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle něj se pořady budou ukládat buď na vloženou paměťovou kartu, nebo přímo na paměť smartphonu či tabletu. Přímo v aplikaci si lidé mohou nastavit, kolik paměti smí být využito pro ukládání videí. Definovat je možné i konkrétní pořady a kvalitu stahovaných videí.

„Jakmile je pak nový díl například Kanceláře Blaník nebo Praha vs. prachy v nabídce, uloží se zároveň do telefonu. Divák si pak automaticky stažený díl může pustit kdekoliv, i tam, kde nebude připojen k internetu. Třeba v metru po cestě do práce nebo o víkendu na chatě. V případě, že divák na svém zařízení naplní vyhrazenou kapacitu paměti, stačí ji promazat a může stahovat dál,“ konstatoval Kunčický.

Nová vychytávka je však zatím dostupná pouze na přístrojích s operačním systémem Windows Phone. Aktualizovanou verzi aplikace Stream.cz, která umožní sledování videí off-line, bude však brzy možné stahovat i pro přístroje s platformami Apple iOS a Android.