Hlavním důvodem žádosti o odstranění obsahu v 65 procentech bylo to, že se uživateli nelíbil, 31 procentům připadal příliš osobní. České výsledky jsou v těchto otázkách mírně nad světovým průměrem, nejvyšší hodnoty byly zjištěny mezi mládeží v Brazílii. Vyplývá to z průzkumu antivirové firmy AVG.

Ačkoliv 68 procent českých respondentů změnilo nastavení na Facebooku, aby nebyli tak snadno k nalezení, jen něco přes polovinu z nich má povědomí o tom, jak je důležité soukromí na internetu, a pouze 22 procent dobře zná všechny své "přátele" na síti. V těchto otázkách jsou české výsledky naopak hluboko pod světovým průměrem.

„Všichni tak nějak předpokládají, že jelikož dnešní mládež vyrůstá s notebooky a chytrými telefony, tak má také vrozené povědomí, jak být na internetu v bezpečí a jak se tam chovat. Realita však je, že my všichni jsme technologie přijali za své bez větších otázek a výsledkem je postupné odlupování vrstev našeho soukromí," uvedl bezpečnostní expert AVG Tony Anscombe.

Více než jedna čtvrtina náctiletých by s kamarádem na sociálních sítích probírala i velmi osobní a důvěrné věci, ale jen necelá desetina respondentů si myslí, že o sobě na internetu sdílí příliš mnoho. Pouze 11 procent českých respondentů zamyká dveře svého pokoje. Naproti tomu více než dvě třetiny z nich své zařízení zabezpečují heslem. Globální průměr je 78 procent, tedy o 11 procentních bodů více.