Postižené stránky, na nichž se objevil nápis "Přestaňte špehovat Indonésii", ovšem patří hlavně drobným australským podnikatelům, takže se zdá, že hackeři si je vybrali náhodně.

Indonésie si ještě v pátek předvolala australského velvyslance a Čína požadovala vysvětlení kvůli informacím od bývalého spolupracovníka amerických tajných služeb Edwarda Snowdena, že australské velvyslanectví v Asii sloužila ke sběru údajů, využívaných americkou tajnou službou NSA.

ČTĚTE TAKÉ: Hackeři měli roky přístup do finské vládní sítě

Nejmenovaný australský představitel v tisku uvedl, že Austrálie dlouhodobě cítí potřebu shromažďovat informace o Indonésii, která je nejlidnatější muslimskou zemí světa a rozkládá se nedaleko australských břehů.

Vlastní akci proti filipínským vládním webům podnikla také skupina hackerů, kteří si říkají "Anonymous Philippines" a kteří se domáhali zrušení fondů, zneužívaných podle nich politiky k vlastnímu obohacování.

Útok se nevyhnul ani filipínskému velvyslanectví

"Omlouváme se za nepříjemnosti, ale toto je nejsnadnější způsob, jak rozšířit naše poselství našim drahým bratrům a sestrám, kteří jsou unaveni krutostí a falešností této demokracie, unaveni touto vládou a politiky, kteří myslí jen sami na sebe," napsali hackeři podle Reuters. Mezi postiženými se ocitly stránky několika agentur, jakož i filipínského velvyslanectví v Soulu.

Minulý týden se na internetu objevilo video, ve kterém údajný člen Anonymous vyhrožoval, že vyřadí klíčovou infrastrukturu v Singapuru na protest proti novým pravidlům povolování tamních internetových stránek. V pátek se pak terčem útoku stala sekce blogů provládního deníku, který případ ohlásil policii.

Mezinárodní volné sdružení hackerů Anonymous napadá počítače vlád a dalších institucí po celém světě. Bojuje mimo jiné proti dohledu úřadů nad internetem.