Twitter se zatím nevyjádřil k rozsudku, který soud učinil na podnět svazu židovských studentů ve Francii UEJF a několika dalších sdružení poté, co se loni v říjnu objevila podle serveru deníku Le Monde soutěž protižidovských vtipů v tweetech s klíčovými slovy #unbonjuif a #unjuifmort (dobrý žid a mrtvý žid).

"Zkoumáme toto rozhodnutí," řekl mluvčí Twitteru. Jeho advokátka Alexandra Neriová již dříve uvedla, že podobný rozsudek by měl podle ní potvrdit americký soudce, protože údaje ze sítě jsou uchovávány v USA.

Pařížský soud dospěl k závěru, že vyjádřený nárok sdružení na získání požadovaných údajů je oprávněný. Zdůraznil, že v pravidlech Twitteru se uvádí, že mezinárodní uživatelé sítě se zavazují respektovat všechny místní zákony, které se týkají sdělování a jeho obsahu. Ve Francii je přitom rasismus a antisemitismus trestným činem.

Loni v říjnu Twitter zablokoval na výzvu německých úřadů účet neonacistické skupiny, která je v Německu zakázána. Síť tak poprvé vyhověla žádosti na národní úrovni, aby respektovala národní zákony v oblasti svobody vyjadřování. Twitter tehdy vyjádřil připravenost blokovat "některé obsahy" v nějaké zemi, pokud o to požádá místní kompetentní orgán.