„Prioritou pro nás je nabízet užitečné odpovědi a výsledky. Víme, že k poměrně hojně navštěvovaným stránkám českými uživateli patří nejen česky psané stránky, ale například i zahraniční zpravodajské portály jako BBC, CNN, atd. Samozřejmě se nejedná o jediné zahraniční zdroje, které naši uživatelé hledají. Proto jsme se rozhodli jim vyjít vstříc a nabídnout jim i výsledky ze zahraničí. Nyní tedy testujeme vydávání výsledků, které na hledaný dotaz kombinují relevantní odpovědi z českých i zahraničních zdrojů,“ řekl Marek Gizela, manažer Fulltextového týmu Seznam.cz.

Fulltextový tým podle něj vybral k indexaci stránky, které používají nejčastější evropské jazyky a mohou nabídnout užitečné či relevantní odpovědi na dotazy ve vyhledávání. Jde například o anglické, německé, francouzské nebo slovenské weby.

Mezi výsledky hledání jsou nově i cizojazyčné weby

Mezi výsledky hledání jsou nově i cizojazyčné weby

FOTO: Seznam

„Nemáme ambici nahrazovat Bing pro vyhledávání ve světě na Seznam.cz. Nebudeme se například rozhodně zaměřovat na tak exotické jazyky, jako je japonština. Naším cílem je nabídnout uživatelům relevantní odpovědi. A pokud je relevantnější odpověď na zadaný dotaz na zahraničním webu, chceme ji v našich výsledcích ukázat na místě, které jí dle relevance náleží,“ dodal Marek Gizela.

Cizojazyčné weby nebudou ve výsledcích hledání nijak zvýrazněny. Přímo z náhledu stránky totiž půjde poznat, že se jedná o zahraniční zdroj. Ostrý provoz nového vyhledávání by měl být spuštěn ještě v průběhu dubna, testovací verzi můžete vyzkoušet ZDE.