Celý spor není vůbec jednoduchý, protože zástupci Applu se domnívali, že mají vlastnická práva od roku 2009, kdy je koupili od britské společnosti IP Application za 50 000 USD - téměř milión korun.

Jak se ale postupně ukázalo IP Application nebyla prvním registrátorem značky, ale pouze koupila práva v roce 2006, tedy dříve než jakýkoliv počítačový tablet od Applu vůbec existoval, od tchajwanské pobočky výrobce monitorů Proview.

A právě v tom je podle zástupců společnosti Proview problém. Tím, že značka byla koupena od tchajwanské pobočky a nikoliv od čínské centrály, neopravňuje nikoho kromě firmy Proview používat na území Číny název iPad.

Soud v Šenzenu dal nyní právníkům Proviewu za pravdu a zakázal název iPad Applu na území Čínské lidové republiky používat. Apple má tak nyní pouze dvě možnosti – mimosoudně se dohodnout a pokusit se značku iPad od výrobce monitorů odkoupit, nebo pokračovat v zamotaném soudním sporu.

Zástupci Applu se zatím oficiálně k soudní při nevyjádřili. Jisté tak ani není, jestli mají v plánu platit astronomické odškodnění ve výši 28 miliard korun za to, že doposud iPady na čínském trhu prodávali.