Boxer propůjčil své jméno už na přelomu osmdesátých a devadesátých let tvůrcům populární videohry s názvem Mike Tyson’s Punch-Out určené pro herní zařízení Nintendo. V nové hře se hráči převtělení do postavy zvané Malý Sammy musí postupně střetnout s deseti boxery, jejichž porážka jim dovolí vstoupit do finálového boje s Mikem Tysonem. Novinka firmy Rock Software bude od příštího měsíce dostupná v online obchodu společnosti Apple. "Jsem velmi soutěživý, takže se již těším, až sám sebe ve hře porazím," komentoval herní aplikaci Tyson.

Rodák z Brooklynu se zapsal do historie jako nejmladší světový šampion v těžké váze, když ve dvaceti letech získal tituly organizací WBC, WBA a IBF. Jeho život lemuje mnoho afér a konfliktů se zákonem. Od roku 1992 strávil tři roky ve vězení za znásilnění královny krásy Desiree Washingtonové. V ringu se proslavil nejen drtivými údery, ale i skandálním soubojem s krajanem Evanderem Holyfieldem, kterému v roce 1997 ukousl část ucha.

Do Prahy Tyson přiletí v úterý 19. října i se svou těhotnou manželkou Lakihou Spicerovou a nejmladší dcerou. Šestidenní program však budou mít často oddělený. Bývalý mistr světa těžké váhy například navštíví dětské oddělení nemocnice v Motole, povede soukromý trénink, zúčastní se jako host galavečera bojových sportů Heroes Gates a bude i hlavní hvězdou společenského galavečera na Žofíně. V rámci celého charitativního turné by se měl Tyson představit v 25 až 28 městech v Asii a Evropě.