Hakki předvedl svůj standard, bl4ck všechny zaskočil

Naším hlavním želízkem v ohni měl být zcela bezpochyby slovenský pilot Hakki Junior, který na TrackMania Nations Forever závodech pravidelně obsazuje přední pozice, zatímco jeho krajan bl4ck_p01nt se ve FIFA 10 účastnil teprve první zahraniční soutěže. Nakonec byl ale právě on tím, kdo si domů veze tisíc dolarů, LCD monitor a především bronzovou medaili, které je pro česko-slovenskou scénu historicky první z WCG.

Hakki_Jr a bl4ck_p01nt předvedli dosud nejlepší výkon ze všech našich výprav na WCG.

Hakki_Jr a bl4ck_p01nt předvedli dosud nejlepší výkon ze všech našich výprav na WCG.

FOTO: PLAYzone.cz

Hakki_Junior sice nepředváděl v závodech nijak špatné výkony, bohužel ale opět neporazil nikoho z absolutní špičky, i když se slabšími konkurenty opět ani zdaleka nezaváhal. Ve skupině byl rychlejší než soupeř z Chorvatska, ale zároveň pomalejší než Švéd FrostBeule, který se později stal podle předpokladů vítězem turnaje.

Ačkoliv má Hakki obrovský potenciál, opět bohužel nestačil na své kolegy ze světové špičky.

Ačkoliv má Hakki obrovský potenciál, opět bohužel nestačil na své kolegy ze světové špičky.

FOTO: PLAYzone.cz

Druhá příčka se nakonec ukázala výhodnou, poněvadž spadl do přijatelnější vyřazovací tabulky, kde měl outsidera z Polska a relativně hratelného Nora s Francouzem. Ve druhé skupině jel kromě pozdějšího zlatého medailisty i ten stříbrný. Slovenskému mladíkovi se ale příliš nedařilo a když předjel jen polského pilota, musel se smířit s konečným 5.-8. místem, které je ale také pěkným výsledkem.

Turnaj pro našeho "druhého" borce odstartoval v noci ze čtvrtka na pátek, kdy se v Los Angeles postavil soupeři ze Singapuru. Ačkoliv se rozjížděl poněkud vlažněji, důležité první tři body strhl na svou stranu a hned poté přidal cennou remízu z duelu s Brazilcem. Druhý hrací den pak podlehl pouze favoritovi z Polska a porazil Gruzince s Italem, čímž si zajistil místo ve vyřazovací fázi.

bl4ck_p01nt se stal zcela jistě největším překvapením FIFA 10 turnaje.

bl4ck_p01nt se stal zcela jistě největším překvapením FIFA 10 turnaje.

FOTO: PLAYzone.cz

Zde pak postupně vyřadil bez větších problémů reprezentanta Švýcarska a Španělska, jenže následně v semifinále vypadl na pozdějším vicemistrovi z Číny. V rozhodujícím boji o třetí příčku se pak střetl s nelehkým soupeřem z Rakouska, jenž vyřadil například právě již zmíněného Poláka. Zápas to byl velice napínavý a po výsledku 2:1 hlavně se šťastným koncem pro Michala "bl4ck_p01nt" Polivku, který se tak nesmazatelně zapsal do historie naší, ale také světové scény.