Podíl nevyžádané pošty související s fotbalovým mistrovstvím světa se v době konání šampionátu přiblížil 25 procentům veškerého spamu.

Nejvíce zamořený nevyžádanou poštou zůstal v červnu sektor strojírenství s podílem spamu 94,1 procenta. V sektoru vzdělávání to bylo 89,9 procenta a 89,6 procenta v chemickém a farmaceutickém sektoru.

Globální podíl e-mailů napadených virem z nových a dříve neznámých zdrojů byl v červnu jeden ze 276,4 zpráv (0,362 procenta), což je od května pokles o 0,11 procentního bodu. Nejvyšší aktivita virů byla na Tchaj-wanu, kde připadal škodlivý kód na 55,1 e-mailu. Zprávy obsahující viry nejčastěji mířily na servery veřejné správy.

Počítačoví podvodníci lákají na zprávy z Mistrovství světa ve fotbale

Počítačoví piráti, kteří na internetu rozesílají nevyžádanou poštu, si vzali na mušku Mistrovství světa ve fotbale. Během posledních měsíců identifikovala antivirová společnost Symantec nárůst phishingových e-mailů a nebezpečných příloh nevyžádané pošty téměř o 30 procent.

Piráti se ve spamech soustředí především na takzvané nigerijské podvody. V nich odesílatel slibuje vysoký zisk. Pro jeho získání je ale nutné zaslat určitou částku na odesílatelem specifikovaný účet. [celá zpráva]