„Podezřelý mladík vystupoval na internetu pod pseudonymem Hacker Croll. Neměl žádnou odbornou přípravu a podle jeho výpovědi hesla jednoduše hádal,“ uvedl Adeline Champagnat, šéf francouzské centrály proti online podvodům.

I když francouzský mladík nepoužíval žádnou sofistikovanější metodu, podařilo se mu prý pouhým hádáním hesel získat přístup ke třem desítkám dalších účtů na Twitteru. Mezi nimi je například i účet populární popové zpěvačky Britney Spears.

Co přesně hacker na napadených účtech provedl je prozatím předmětem pátrání. Již nyní je však jisté, že jménem nejrůznějších celebrit a amerického prezidenta rozesílal po internetu zprávy se smyšleným obsahem.

Za tento čin mu podle francouzských zákonů hrozí až dva roky vězení. O jeho osudu rozhodne 24. června francouzský soud ve městě Clermont-Ferrand.

Průměrný hacker prolomí heslo za pár minut

Důvěrné dokumenty si zkušenější uživatelé v počítači zamykají pod hesla. Stejně tak dobře nám nejrůznější kódy chrání peníze na bankovních účtech, zprávy v emailu, ale také přístup k osobním údajům na internetu. Průměrnému hackerovi však na prolomení čtyřmístného hesla stačí jen několik málo minut. [celá zpráva]