Nový MP3 přehrávač není vybaven žádným displejem. Na jeho těle nalezneme pouze tlačítka pro zesílení hlasitosti, posunutí přehrávané sklady, přechod na další či předchozí skladbu a pauzu.

Lego MP3 přehrávač

Přehrávač je nabízen v různých barvách

FOTO: Novinky

Na vrchní straně přehrávače je umístěn napájecí konektor, otvor pro připojení sluchátek a slot pro paměťové karty typu microSD. Novinka totiž není vybavena žádnou vestavěnou pamětí a skladby je v přehrávači nutné ukládat na paměťové karty.

Lego MP3 přehrávač

Lego MP3 přehrávač

FOTO: Novinky

Lego MP3 přehrávač je vybaven také vestavěnou Li-ion baterií, díky které dovede zařízení pracovat bez elektrické zásuvky až šest hodin. Novinka se prozatím prodává v zahraničí za cenu okolo 46 amerických dolarů, tedy v přepočtu necelých 900 korun.

Lego MP3 přehrávač

Lego MP3 přehrávač

FOTO: Novinky

Inspirace v dětské stavebnici je patrná také u nového stojánku na iPod, který začala před nedávnem firma Homade vyrábět. Tato dokovací stanice dokáže po připojení k externím reproduktorům přehrávat hudbu z přehrávačů společnosti Apple. Její cena činí v přepočtu 450 Kč.

Nové mobily od Nokie se budou skládat jako lego

Francouzský designér Clement Logereau vytvořil velice netradiční koncept, ve kterém ukazuje, jak by mohly vypadat nové mobilní telefony od finské společnosti Nokia.

Nokia Unik

Nokia Unik se skládá stejně jako lego.

FOTO: Novinky

Unikátnost celého konceptu tkví především v zadním krytu mobilního telefonu. Ten je totiž vytvořen z celkem 153 malých kostiček, které se namačkávají na zadní stranu přístroje podobně jako kousky stavebnice lego. Dohromady dokážou vytvořit díky různým barvám i velice zajímavé obrazce.

Nokia Unik

Díky skládacím krytům je možné mít mobil s naprosto unikátním vzhledem.

FOTO: Novinky

Podle vize Clementa Logereau budou moci lidé jednotlivé dílky na zadní kryty přístroje jednoduše kupovat přímo v prodejnách s mobilními telefony. Nebude tak problém neustále vymýšlet nové neokoukané vzhledy. [celá zpráva]