Jobs nebyl v práci od ledna. Spekulace, že se vrátí podle plánu na konci června, zesílily, když list Wall Street Journal o víkendu napsal, že manažer před dvěma měsíci prodělal transplantaci jater a uspokojivě se zotavuje. V pondělí viděl reportér agentury Reuters Jobse, jak opouští areál firmy v kalifornském Cupertinu. V pondělí se také Jobsova citace po několika měsících objevila v tiskové zprávě Apple.

Společnost oznámila, že za první tři dny od uvedení prodala přes jeden milion kusů nejnovějšího modelu mobilu iPhone 3GS. "Zákazníci jsou pro a iPhone vyhrává," citovala Jobse zpráva Apple. Telefon se začal prodávat minulý pátek.

"Je to poprvé, co jsme od Steva Jobse dostali zprávu od doby, kdy oznámil, že si bere zdravotní volno," reagoval analytik společnosti Oppenheimer & Co Yair Reiner. "Je to znamení, že Apple má svého generálního ředitele zpátky," citoval analytika Reuters.

Jobs před lety prodělal rakovinu slinivky, ze které se vyléčil, ale kvůli dalším zdravotním problémům se začal znovu léčit. Jobs ani Apple nikdy přesnou diagnózu jeho zdravotních problémů neuvedli.