Stovky soutěživých školáků naláká každý měsíc veřejná knihovna v Rochesteru ve státě Michigan na možnost zahrát si populární hru Guitar Hero nebo dalších 1823 her, které jsou na policích knihovny k mání.

Nápad pořídit do knihoven i hlasité videohry obhajuje knihovník Brad Bachelor tím, že prý "hraní her pomáhá zlepšovat poznávací funkce mozku".

Co je Guitar Hero?
Guitar Hero III je další díl v sérii hudebních her, která nabízí virtuální kytarové souboje (například dva hráči soupeří o titul kytarového krále). Balení hry obsahuje bezdrátové ovladač ve tvaru kytary, přičemž pro konzoli Wii se jedná o napodobeninu kytary Gibson Les Paul. Kytary pro všechny verze nabídnou i vyměňovatelné krytky

Také v dalších michiganských knihovnách lze spatřit mladistvé hráče. Ve veřejné knihovně okresu Canton začali videohry nabízet před půl rokem a každý měsíc pořádají turnaj v bowlingu a hry Super Smash Bros na herních konzolích Nintendo Wii.

"Je to velká společenská událost," vysvětlovala sedmnáctiletá Stephanie Jaczkowskiová, která se tak prý zároveň seznámí se spoustou nových přátel.