Nový model je dalším v řadě miniaturních voděodolných kamer od Panasonicu. Předskokanem, který otestoval tento segment trhu, byl typ SDR-S10EP-K, v současnosti nabízený kolem 11 000 korun s daní.

Videokamera SDR-SW20:. Videokamera SDR-SW20foto: Novinky

SW20 jej slibuje nahradit. Stejně jako S10 je odolná i vůči vniknutí prachových částeček, které by jej mohly poškodit. Tělu přístroje rovněž nevadí pád z výšky více než jednoho metru. Dalo by se říci, že je model funkčně shodný s jiným japonským výrobkem od Sanya - Xacti E1. Ten se však na trhu objeví později, pravděpodobně v červnu.

SW20 není pro lenochy

Kamera je určena především aktivním lidem. SDR-SW20 začíná nahrávat téměř okamžitě - po prvních 0,6 sekundy od otevření širokoúhlého LCD panelu. Potěší podpora paměťových karet SD a SDHC, které lze dnes sehnat už v kapacitách několika desítek gigabytů.

Videokamera je vybavena objektivem s 10x optickým zoomem, elektronickou stabilizací obrazu a ukládá videozáznam v DVD kvalitě ve formátu MPEG2. Na 32 GB kartu SDHC se vejde asi 26 hodin videa v režimu LP, tedy záznamu o nižší kvalitě.

SW20 natáčí v širokoúhlém formátu 16:9 a je vybavena širokoúhlým LCD panelem s úhlopříčkou 2,7 palce (6,9 cm). Pro reprodukci na televizorech se standardním poměrem stran je možné zvolit režim 4:3.

Panasonic SDR-SW20 se na českém trhu objeví v polovině měsíce března. Cena novinky se má pohybovat kolem 10 000 korun.