Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Radek Plavecký, Právo

Zaměstnanci Škoda Auto jsou kvůli růstu platů připraveni stávkovat

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda jsou kvůli zvýšení mezd připraveni stávkovat. Ve firmě momentálně vrcholí kolektivní vyjednávání, při němž firma zaměstnancům nabídla navýšení mezd o 2,6 procenta, odbory však požadují růst o 6,5 procenta. Plyne to ze čtvrtečního vydání odborového týdeníku Škodovácký odborář.

Ilustrační foto Foto: Radek Plavecký, Právo
Zaměstnanci Škoda Auto jsou kvůli růstu platů připraveni stávkovat

Dohodnut je už bonus za hospodaření firmy v loňském roce v rekordní výši 25 tisíc korun, loni firma vyplácela 16 tisíc korun.

Škoda Auto loni zvýšila zisk o 46 procent na 665 miliónů eur, tedy na 18,4 miliardy korun. Svým zákazníkům automobilka dodala rekordních 1,037 miliónu vozů, což je meziroční nárůst o téměř 13 procent.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V minulých kolech vyjednávání navrhlo vedení společnosti odborům růst tarifních mezd o 2,6 procenta. Odbory Kovo to odmítly a následně přišly s návrhem na růst tarifů o 6,5 procenta. Zbývá ještě dohodnout také podobu takzvaných flexikont, prostřednictvím kterých zaměstnanci v některých dnech pracují nad limit nebo pod limit své pracovní doby.

Průměrná hrubá mzda v dělnických pozicích ve Škodě Auto je přibližně 34 tisíc korun a nynější dohoda platí do konce března. Škoda v Česku bez agenturních pracovníků a učňů zaměstnává téměř 24 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků