Hlavní obsah
Investor Warren Buffett na plechovce Cherry Coke Foto: Coca-Cola

Warren Buffet propaguje na plechovkách Coca-Colu v Číně

Na plechovkách Cherry Coke v Číně se objeví tvář slavného amerického investora Warrena Buffeta. Ten ve firmě vlastní desetinový podíl, za reklamu si nic neúčtuje. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Investor Warren Buffett na plechovce Cherry Coke Foto: Coca-Cola
Warren Buffet propaguje na plechovkách Coca-Colu v Číně

Coca-Cola v prohlášení uvedla, že je souhlas Buffetta s reklamou v podobě jeho kreslené podoby na plechovkách překvapil. Kampaň má trvat podle dohody půl roku, může se ale i prodloužit. Za reklamu nedostane Buffett žádný honorář.

Investiční firma šestaosmdesátiletého miliardáře Buffeta vlastní 9,3 procenta akcií Coca-Coly. První akcie nakoupil před čtvrt stoletím a dohromady za ně utratil asi 1,3 miliardy dolarů.

Buffett je v Číně dobře známý a respektovaný jako symbol úspěchu. Sám je milovníkem Coca-Coly, podle vlastních slov pije asi pět plechovek denně a prý je to jeho tajný recept, jak zůstat mladý. Staví se proti kritikům, kteří tvrdí, že slazené nápoje škodí zdraví.

„Neviděl jsem důkazy, jež by mě přesvědčily, že se spíš dožiji stovky, když najednou přejdu na vodu a brokolici,“ prohlásil investor známý jako „věštec z Omahy“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků