Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Vlaky Leo Express loni cestovalo o třetinu víc lidí. Firma je ale stále ve ztrátě

Soukromý dopravce Leo Express vloni svezl svými vlaky a autobusy celkem 1,4 miliónu cestujících. Meziročně jde o téměř třetinový růst, řekl výkonný ředitel Leo Expressu Peter Köhler. Společnost podle předběžných výsledků zůstala i loni ve ztrátě zejména kvůli odpisům za vlaky, úrokům a nákladům na rozvoj společnosti.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Vlaky Leo Express loni cestovalo o třetinu víc lidí. Firma je ale stále ve ztrátě

Největší nárůst počtu cestujících zaznamenal provozovatel černých vlaků na nových linkách z Prahy do Mnichova, Varšavy a do Lvova.

Tržby společnosti patřící podnikateli Leoši Novotnému se vloni podle předběžných údajů zvýšily na zhruba 340 miliónů korun, což je meziročně zhruba 40procentní růst.

Kromě vyššího počtu pasažérů se na nárůstu tržeb projevil i loňský nákup firmy TigerExpress, zajišťující přepravu mikrobusy především na linkách mezi různými polskými městy a Bratislavou a Vídní.

Nárůst pasažérů hlásí i konkurence

Výši odhadované ztráty za loňský rok Leo Express neupřesnil, v roce 2015 prodělal 67 miliónů korun.

Už v pondělí zveřejnil čísla o přepravených cestujících další soukromý dopravce RegioJet i státní České dráhy. RegioJet ze skupiny Student Agency podnikatele Radima Jančury vloni přepravil na české železnici 3,72 miliónu cestujících, což meziročně představuje pětinový růst.

Českým drahám stoupl počet cestujících o 1,8 miliónu na osmiletý rekord 171,5 miliónu pasažérů.  [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků