Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V USA zkrachovala další banka, letos jich skončilo 74

Ve Spojených státech byla tento týden zavřena First International Bank z Texasu. Společnost měla sedm poboček. Od počátku roku ve Spojených státech zkrachovalo 74 bank. Informoval o tom americký Federální úřad pro pojištění vkladů (FDIC).

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V USA zkrachovala další banka, letos jich skončilo 74

First International Bank měla na konci června majetek 239,9 miliónu USD (4,4 miliardy Kč) a vklady činily 208,8 miliónu USD. Pobočky a vklady banky převezme American First National Bank.

Letos mají potíže hlavně menší banky s majetkem pod jednu miliardu USD. Mnohé z nich zasáhl slábnoucí hospodářský růst země a tíží je investice do problémového trhu komerčních realit.

Letos by mělo zkrachovat v USA méně bank

Velké americké banky se z problémů po hypoteční a finanční krizi z let 2007 až 2009 dostaly rychle díky státní pomoci. Celkový výhled pro odvětví se v posledních čtvrtletích zlepšil. FDIC koncem srpna uvedla, že zisk bank se ve druhém čtvrtletí zvýšil meziročně o 7,9 miliardy na 28,8 miliardy USD, napsala agentura Reuters.

Letošní počet zkrachovalých bank by měl být nižší než v předchozích dvou letech a protože končí převážně menší banky, budou výrazně menší i celková aktiva těchto bank.

Loni skončilo 157 bank a jejich souhrnná aktiva činila asi 92 miliard dolarů. O rok dříve skončilo 140 amerických bank s celkovými aktivy asi 170 miliard dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků