Hlavní obsah
Obchod řetězce Sportisimo Foto: Sportisimo

Společnost Odyssey 44, za kterou stojí bývalý partner skupiny Penta Martin Kúšik, koupila 50procentní podíl v tuzemském řetězci se sportovním zbožím Sportisimo. Na transakci se majetkově podílí i bývalý generální ředitel lékáren Dr. Max Pavel Vajskebr. Dosavadní akcionáři firmy Do Hong Son a Thai Ngoc Nguyen zůstávají vlastníky zbývajícího polovičního podílu. Odyssey 44 to uvedla v páteční tiskové zprávě.

Obchod řetězce Sportisimo Foto: Sportisimo
Sportisimo má nové majitele

Cenu transakce firmy neuvedly.

"Velmi oceňujeme, že prodávající firmě věří, a proto v ní i nadále zůstávají. Z investice se tak stává náš společný podnik s dlouhodobou perspektivou umožňující oběma stranám naplňovat společné cíle a napomáhající Sportisimu k dalšímu růstu," uvedl nový spolumajitel.

Odyssey 44 chce plnit roli strategického investora přinášejícího nové impulsy i zázemí pro další rozvoj skupiny. Tržní podíl Sportisima v ČR nyní přesahuje 30 procent.

Obchody Sportisimo působí na českém trhu od roku 2000, prodejny jsou v 62 městech. Loni přesáhly tržby řetězce 6,1 miliardy korun (227 miliónů eur) a provozní zisk činil 472 miliónů korun.

Mezi hlavní konkurenty společnosti na tuzemském trhu patří například Decathlon, Hervis, A3 Sport, Intersport či Hudy Sport.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků