Hlavní obsah
Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto Foto: Škoda Auto

Škoda investuje 50 miliard do alternativních pohonů, oznámil šéf automobilky Maier

Škoda Auto investuje v příštích pěti letech do alternativních pohonů a nových služeb mobility zhruba dvě miliardy eur (přes 50 miliard korun). V roce 2025 chce mít deset modelů na elektrický pohon, z toho šest čistých elektromobilů. Před zahájením ženevského autosalonu to uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto Foto: Škoda Auto
Škoda investuje 50 miliard do alternativních pohonů, oznámil šéf automobilky Maier

V příštím roce automobilka předvede první plug-in hybrid v modelu Superb a také elektrický model Citigo. O rok později přijde zcela nový elektromobil na základě loni uvedeného konceptu Vision E. Ten Novinky exkluzivně prozkoumaly ještě před premiérou. [celá zpráva]

„V příštích dvou letech uvedeme 19 zcela nových modelů. Jedním z nich bude Vision X,” prohlásil Maier. Škoda podle něj má ambici v budoucnu vyrábět dva milióny vozů ročně. V současnosti je to přes jeden milión.

Škoda představila první hybrid

Škoda Auto v pondělí rovněž odhalila koncept nového městského SUV Vision X, který uvede na trh v roce 2019. Ten je jako první Škoda vybavený hybridním pohonem kombinujícím benzínový motor s elektromotorem a pohonem na zemní plyn CNG. [celá zpráva]

Kapacita kompaktních akumulátorů stačí k tomu, aby Vision X ujel na čistě elektrický pohon vzdálenost až dva kilometry. Může se tak pohybovat například na sídlišti, v nízkoemisní zóně ve městech nebo ve volné přírodě. Maximální rychlost činí 200 kilometrů za hodinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků