Hlavní obsah
Správce Sazky Josef Cupka Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Šetříme, zavelel v Sazce správce a zarazil osmimiliónovou odměnu a bentley

Insolvenční správce Josef Cupka se svým týmem začal v loterijní společnosti Sazka šetřit. Jak uvedla Cupkova mluvčí Lenka Tichá, byla objevena například zvláštní osmimiliónová odměna pro jednoho z manažerů.

Správce Sazky Josef Cupka Foto: Roman Vondrouš, ČTK
Šetříme, zavelel v Sazce správce a zarazil osmimiliónovou odměnu a bentley

"Při analýzách plateb tým narazil na zvláštní odměnu pro jednoho z manažerů, která měla dosahovat částky osm miliónů korun a údajně měla být ohodnocením jeho pracovního přínosu při stavbě O2 arény," sdělila Tichá.

Podle ní zatím společnost vyplatila z celkové částky pouze 1,5 miliónu korun, zbývající část finanční analytici správce zakázali proplatit a právní tým nyní řeší, zda nebude již proplacenou část odměny požadovat zpět.

Pode informací Novinek jde o vysoce postaveného manažera firmy, není jím ale odvolaný ředitel Aleš Hušák.

Prominenti jezdili v audi a hummeru

Cupkův tým hodlá rovněž zrušit leasingovou smlouvu na luxusní vůz Bentley, šest automobilů Audi A8 a jedno vozidlo Hummer. "Všechna tato vozidla sloužila pro účely hostů a vybraných zaměstnanců Sazky," informovala Tichá s tím, že nyní se ušetří měsíčně 427 000 korun.

Podle Tiché nabírá situace v Sazce pozitivní obrat. Tržby stále rostou a například ze středečního losování Sportky se v porovnání s minulým týdnem vytěžilo o 24 % více. Nedělní tah, který i v minulosti vykazoval vyšší obraty, zaznamenal ještě větší vzestup. Tržby za něj vzrostly o 37 %.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků