Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Rakouská Raiffeisen Bank plánuje masivní šetření, bude i propouštět

Rakouský finanční ústav Raiffeisen Bank International plánuje snižování nákladů. To v sobě zahrnuje mimo jiné i zrušení zatím nespecifikovaného počtu pracovních míst. Banka je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Rakouská Raiffeisen Bank plánuje masivní šetření, bude i propouštět

Společnost chce prostřednictvím úsporných opatření snížit do konce roku 2016 náklady o 400 až 450 miliónů eur (zhruba deset až 12 miliard korun). Firma upozornila, že provádí tvrdou revizi mzdových nákladů i výdajů na kancelářské prostory a informační technologie.

„Nastane rušení pracovních míst,“ uvedl mluvčí společnosti. „Nemohu však říci v jakém rozsahu. Jsme teprve na začátku tohoto projektu,“ dodal. Další informace o snižování nákladů banka poskytne při zveřejnění hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí. Na konci června firma zaměstnávala téměř 59 tisíc lidí.

V prvním pololetí se čistý zisk společnosti meziročně propadl o 60 procent na 277 miliónů eur (zhruba sedm miliard korun). Raiffeisen Bank International je druhou největší bankou v rozvíjejících se evropských ekonomikách. Ve střední a východní Evropě soupeří zejména s finančními domy UniCredit Bank Austria a Erste Group Bank.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků