Hlavní obsah
Punková skupina souhlasila s použitím svého designu na platebních kartách Foto: Repro Virgin Money

Punk je mrtev. Kreditní karty Sex Pistols roztrpčily fanoušky

Rozpaky mnohých uživatelů sociálních sítí vyvolalo zjištění, že britská banka Virgin Money začala tento týden klientům nabízet bankovní karty s vyobrazením legendární punkové skupiny Sex Pistols. Některé komentáře dokonce soudí, že punk tímto zemřel.

Punková skupina souhlasila s použitím svého designu na platebních kartách Foto: Repro Virgin Money
Punk je mrtev. Kreditní karty Sex Pistols roztrpčily fanoušky

O tom, že punková skupina souhlasila s použitím grafiky z jejich desek na kreditní kartu, informoval poprvé v úterý britský The Telegraph.

"Je načase, aby spotřebitelé dali do svých kapes trochu rebelie," uvádí na svém webu k novým kartám banka, která patří k finančnímu impériu Virgin miliardáře Richarda Bransona. Na kartách je zobrazeno album Never Mind the Bollocks a singl Anarchy in the U.K., které vydal nekonvenční band v 70. letech.

Banka zdůvodňuje podobu nových bankovních karet tím, že to byla právě Bransonova hudební společnost Virgin Records, která podepsala se skupinou Sex Pistols v roce 1977 její první nahrávací smlouvu.

Sex Pistols: Anarchy in the U.K.

"Sex Pistols otřásly společenskými konvencemi a způsoby myšlení, stejně jako my nyní chceme otřást britským bankovním sektorem," vysvětlila ředitelka odboru pro karty ve Virgin Money Michele Greeneová.

Jde nám o vaše peníze

Na sociálních sítích byly ale reakce rozpačité i kritické. "Jak já nesnáším marketing!", "To už opravdu není nic svaté?", "Naprostá trapnost!" byly některé komentáře lidí v posledních dnech.

Příznivci punku neskrývali své rozčarování vůči Sex Pistols už v roce 2008, kdy se zpěvák a hlavní bouřlivák někdejší kapely John Lydon, více známý pod jménem Johnny Rotten, objevil v placených televizních reklamách na máslo.

Že se „pankáči” peněz neštítí, ale podle The Telegraph jasně naznačili už v roce 1990, kdy se skupina dala znovu dohromady. „Stále se šíleně nenávidíme, ale našli jsme společný zájem - a tím jsou vaše peníze,” řekl Lydon na tiskové konferenci k zahájení turné.

Anketa
Co si myslíte o vyobrazení legendární kapely na kreditní kartě?
Je to vtipné
18.6 %
Je to otřesné
27.6 %
Je mi to jedno
53.8 %
Celkem hlasovalo 608 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků