Hlavní obsah

Porsche chce získat většinu ve Volkswagenu

Německý výrobce sportovních aut Porsche chce získat 75 procent v největší evropské automobilce Volkswagen. Porsche doufá, že většinový podíl získá ještě do konce tohoto roku. Automobilka to uvedla v nedělním prohlášení.

Porsche chce získat většinu ve Volkswagenu

V něm mimo jiné stojí, že vlastnictvím 75 procent akcií společnosti chce ovládat veškeré její finanční toky. Svůj záměr zveřejnila také kvůli současným problémům, které zasáhly automobilový průmysl. Ten ovlivnila současná finanční krize.

Porsche v současnosti vlastní na 42,6 procenta v německém koncernu, dále drží nepřímo další 31 procent akcií v peněžních opcích. Podle BBC Porsche nechce Volkswagen pohltit, cílem je vytvoření aliance, která by umožnila lepší konkurenceschopnost na trhu.

BBC připomíná, že v současnosti se automobilový trh potýká s nižšími prodeji, musí proto propouštět či dokonce zastavovat výrobu. Za tím stojí současná finanční krize. Kvůli ní se experti obávají světové ekonomické recese.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků