Hlavní obsah
Velké Biele pleso (ilustrační foto) Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Počet hostů ve slovenských hotelech klesl v dubnu o 99 procent

Hotely a penziony na Slovensku měly v dubnu jen 6702 hostů. Ve stejném období loňského roku se podle údajů statistického úřadu Slovenské republiky na Slovensku ubytovalo 442 tisíc lidí. Meziroční pokles tak činí 98,5 procenta.

Velké Biele pleso (ilustrační foto) Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Počet hostů ve slovenských hotelech klesl v dubnu o 99 procent

Cestovní ruch patří mezi ta odvětví, které pandemie covid-19 zasáhla nejvíce. Hotely, penziony a další ubytovací zařízení byly uzavřeny a počet zahraničních hostů klesl na minimum. V dubnu se na Slovensku ubytovalo jen 417 cizinců.

Loni ve stejném období to bylo 171 tisíc cizinců. V dubnu 2020 tvořili návštěvnost ubytovacích zařízení většinou jen lázeňští hosté a studenti na výměnných pobytech.

Za první čtyři měsíce roku 2020 klesl počet ubytovaných o 35,8 procenta. Na Slovensku se ubytovalo 705 tisíc domácích hostů a 383 tisíc cizinců.

Majitelé hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení po uvolňování restrikcí postupně obnovují provoz. Loni služeb slovenských ubytovacích zařízení využilo rekordních 6,43 milionu hostů. Proti předchozímu roku to představovalo nárůst o 14,9 procenta. Ze zahraničí návštěvníků nejčastěji jezdili na Slovensko turisté z Česka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků