Hlavní obsah
Zisk H&M se loni propadl o 88 procent. Foto: Profimedia.cz

Oděvnímu řetězci H&M klesly tržby o čtvrtinu

Švédskému prodejci oděvů H&M (Hennes & Mauritz) v prvním finančním čtvrtletí klesly tržby předběžně o 27 procent na 40,1 miliardy švédských korun (103 miliard korun). Firma v pondělí uvedla, že stále pociťuje dopady pandemie a s ní souvisejících restrikcí.

Zisk H&M se loni propadl o 88 procent. Foto: Profimedia.cz
Oděvnímu řetězci H&M klesly tržby o čtvrtinu

Prodej přes internet se sice dál zlepšuje, celkovému propadu tržeb ale zabránit nedokázal, uvedla agentura Reuters.

„Na vývoj tržeb měla zásadní dopady situace kolem covidu-19 a citelné restrikce,” napsala firma v prohlášení. Na začátku roku zůstala většina prodejen společnosti zavřená.

„Od začátku února už některé trhy postupně umožnily, aby se obchody otevřely, a na konci čtvrtletí zbývalo přechodně zavřených zhruba 1300 obchodů,” dodal řetězec.

K 13. březnu bylo kvůli uzávěrám ještě zavřených přibližně 900 z celkových zhruba 5000 obchodů H&M. Již dříve společnost oznámila, že letos zavře přibližně 250 prodejen natrvalo.

Zisk H&M se loni propadl o 88 procent. Na konci loňského roku německé úřady firmě vyměřily pokutu ve výši 35,3 milionu eur (zhruba 925,2 milionu korun) za špehování zaměstnanců.

H&M konkuruje zejména španělskému řetězci Inditex, majiteli obchodů Zara a dalších značek. Ten za minulý finanční rok, který skončil v lednu, zaznamenal propad zisku o 70 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků