Hlavní obsah
Ceny pohonných hmot v České republice k 21. říjnu Foto: David Ryneš, Novinky

Nafta je nejlevnější od března 2010, ceny padají také u benzínu

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku nepřestávají zlevňovat. Cena benzínu Natural 95 za uplynulý týden klesla o 33 haléřů na průměrných 30,20 koruny za litr a zůstává nejnižší od poloviny února. Nafta zlevnila o 14 haléřů a ve středu stála v průměru 29,24 Kč/l. Motoristé tak za naftu platí nejméně od března 2010. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.

Ceny pohonných hmot v České republice k 21. říjnu Foto: David Ryneš, Novinky
Nafta je nejlevnější od března 2010, ceny padají také u benzínu

Ceny u českých benzínových pump klesají od poloviny července, kdy se za Natural 95 podle celorepublikového průměru platilo nad 33 Kč/l a litr nafty stál více než 32 korun.

Benzín v poslední době zlevňuje výrazně rychleji. Za poslední dva týdny cena Naturalu 95 klesla zhruba o šedesát haléřů, u nafty asi o dvacetník.

Za benzín řidiči stále platí nejvíc v Praze, kde litr Naturalu 95 vyjde v průměru na 31,06 koruny. V ostatních krajích je průměrná cena pod 31 korunami. Nafta je dál nejdražší v Jihomoravském kraji – v průměru 30,07 Kč/l. Další regiony mají průměrnou cenu pod 30 korunami.

Klesají ceny ropy

Nejlevnější je stejně jako před týdnem benzín v Ústeckém kraji, kde stojí v průměru 29,66 Kč/l. Cena litru nafty je pod 29 korunami už v pěti krajích a ve středu byla nejnižší v Ústeckém kraji s průměrem 28,77 Kč/l.

Světové ceny ropy během středečního obchodování sestoupily na třítýdenní minima. Dolů je tlačila zpráva o překvapivě silném růstu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent zlevnila až na 47,50 dolaru za barel.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků