Hlavní obsah
Warren Buffett Foto: Rick Wilking, Reuters

Miliardář Buffett může být spokojen, jeho společnost ohlásila rekordní zisk

Čistý zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway známého amerického miliardáře Warrena Buffetta ve druhém čtvrtletí stoupl o více než 40 procent na rekordních 6,4 miliardy dolarů (zhruba 132 miliard Kč). Za růstem zisku stály vysoké investiční příjmy a zlepšené výsledky aktivit ve zpracovatelském sektoru, službách a maloobchodě, napsala v sobotu agentura Reuters.

Warren Buffett Foto: Rick Wilking, Reuters
Miliardář Buffett může být spokojen, jeho společnost ohlásila rekordní zisk

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, jako jsou Coca-Cola, IBM a American Express. Buffett si díky svým úspěšným investicím vysloužil přezdívku "věštec z Omahy".

Podle analytiků jsou výsledky podniku díky diverzifikaci aktivit silně spojené s celkovým výkonem americké ekonomiky, která ve druhém čtvrtletí stoupla o čtyři procenta. "Je jasné, že sázka Warrena Buffetta na ekonomiku USA se vyplácí," uvedl prezident investiční společnosti Destination Wealth Management Michael Yoshikami.

Tržby společnosti Berkshire Hathaway stouply o 11 procent na téměř 50 miliard dolarů. Firma měla na konci čtvrtletí na hotovosti více než 55 miliard dolarů, což poskytuje Buffettovi prostor pro další velké akvizice, pokud nalezne vhodné cíle pro převzetí. Loni společnost Berkshire koupila americkou energetickou firmu NV Energy za 5,6 miliardy dolarů a výrobce kečupů Heinz za 28 miliard dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků