Hlavní obsah
Martin Jahn Foto: Petr Hloušek, Právo

Jahn bude řídit prodej jednoho ze dvou podniků VW v Číně

Nejvýše postavený Čech v koncernu Volkswagen Martin Jahn se v srpnu přesunul z pozice šéfa pro prodej velkým firmám na místo výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing Volkswagenu v severní Číně. Bude působit ve společném podniku čínské firmy FAW a Volkswagenu, který letos očekává prodej 1,3 miliónu vozů.

Martin Jahn Foto: Petr Hloušek, Právo
Jahn bude řídit prodej jednoho ze dvou podniků VW v Číně

"Mám na starosti prodej, marketing, produktový marketing, rozvoj prodejní sítě, poprodejní služby a servis," řekl Jahn.

Jeho předchůdce Stephan Woellenstein se přesunul do nově zřízené funkce prezidenta a výkonného ředitele značky VW pro Čínu se sídlem v Pekingu.

Jahn zatím zůstává prezidentem tuzemského Sdružení automobilového průmyslu, ale podle jeho slov nebude dlouhodobě možné vykonávat obě funkce naráz.

"O dalším postupu rozhodneme po poradě v rámci představenstva sdružení," dodal.

Volkswagen v Číně působí prostřednictvím dvou společných podniků. Na severu země je to FAW-VW se sídlem v Čchang-čchunu, který vyrábí vedle vozů značky VW i Audi, a na jihu v Šanghaji společný podnik se SAIC Motor, který dodává pro tamní trh volkswageny a vozy značky Škoda.

Bývalý šéf Czechinvestu a místopředseda vlády pro ekonomiku Jahn zahájil kariéru v koncernu VW jako člen představenstva Škody Auto pro oblast personalistiky, později přešel na místo výkonného ředitele Volkswagen Group v Rusku. Od roku 2010 řídil prodeje vozů VW pro firmy z německého Wolfsburgu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků