"Ve středu ráno si lidé budou moci vsadit, o přesných kurzech se ještě radíme," sdělil Právu v pondělí hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

"Nejspíš znovu vypíšeme i kurzy na budoucího premiéra. Favoritem zůstává Topolánek, následovaný Paroubkem," řekl Hanák s tím, že kurz na předsedu ODS Mirka Topolánka se dosud pohyboval okolo 1,5. To znamená, že za vsazenou stokorunu získá sázející 150 korun. Kurz na současného premiéra Jiřího Paroubka byl 2,3.

Sázková kancelář Chance zatím zavedení dalších politických kurzů do nabídky zvažuje. "Napadly nás sázky, zda budou předčasné volby, ale tam je potřeba to časově specifikovat. Například, kdy by ty volby měly být. Takže nyní nic nechystáme, uvidíme," sdělil Právu její zástupce Dominik Mašek.

Muž vyhrál 337 500 korun

Oba potvrdili, že zájem o volební sázky byl letos enormní. "Sázelo se nejvíc v historii," uvedl Mašek. "Na volby bylo celkem vsazeno 13 miliónů, jen u nás sedm miliónů," doplnil Hanák, podle nějž ve Fortuně vydělal na volbách nejvíce muž, který si v lednu v Hradci Králové vsadil v kurzu 1,45 na vítězství ODS 250 tisíc korun. Po odečtení manipulačního poplatku tak za Topolánkovu výhru inkasoval 337 500 korun.