Benzina patří do skupiny Unipetrol, kterou koupil polský PKN Orlen za 13,05 miliardy korun. Bývalé vedení PKN Orlen se ještě před privatizací holdingu zavázalo odprodat přibližně stovku stanic Benziny americké firmě ConocoPhillips. Americká firma provozuje v Česku 43 stanic se značkou Jet. Paramo Trysk je stoprocentní dceřinou společností firmy Paramo, která patří rovněž do skupiny Unipetrol.

PKN Orlen se v nedávné době prostřednictvím Unipetrolu ucházel o nákup 70 čerpacích stanic Aral. Ty nakonec za zhruba 3 až 4 miliardy korun koupila rakouská společnost OMV.

Z Benziny by se stala dvojka na trhu

V případě kladného stanoviska antimonopolního úřadu k odprodeji pump Benzina firmě ConocoPhillips, by se Američané dostali se 143 čerpacími stanicemi (100 pump Benzina a 43 Jet) na čtvrté místo v žebříčku největších řetězců čerpacích stanic v ČR.

Benzina by přitom ztratila post jedničky a s 205 čerpacími stanicemi by se posunula na druhou příčku za OMV, která má v ČR po převzetí pump Aral 216 čerpacích stanic. OMV je již nyní jedničkou v objemu prodaných pohonných hmot.

Největší řetězce čerpacích stanic v ČR
Benzina 305
OMV (po převzetí pump Aral) 216
Čepro 192
Shell 141
Pap Oil 137
Agip 74
Robin Oil 69
Jet (ConocoPhillips) 43
Slovnaft ČR 42
Esso 39
Pramen: ČAPPO