Podle inspekce lze celou čtvrtinu mléčných výrobků v Rusku považovat za pančovanou rostlinnými tuky.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Zvláště nás znepokojuje situace na trhu sýrů. Podle našich údajů 78,3 procenta výrobků, které se předkládají spotřebitelům jako sýry, ve skutečnosti nejsou sýry, protože se pančují rostlinnými tuky," citovala agentura Interfax inspektory.

Podíl padělaných sýrů v Moskvě a jejím okolí prý dosahuje 45 procent. Důvodem pro pančování sýrů mohou být ruské odvetné sankce na dovoz potravin ze Západu, včetně mléčné produkce a sýrů.

Důsledkem tohoto kroku bylo ochuzení nabídky a zvyšování cen v obchodech, kterému se ovšem vláda snaží zabránit. Právě tlak na snižování nákladů, i vzhledem k poklesu koupěschopnosti Rusů, vede výrobce k šetření a k nahrazování kvalitních surovin levnějšími.

Už před třemi měsíci inspekce Rospotrebnadzor při kontrolách potravin zjistila, že u desetiny zkoumaných sýrů byly živočišné tuky vyměněny rostlinnými náhražkami. Neměly by se proto nazývat sýry, ale jen sýrové výrobky.