Návštěvníci musejí počítat s tím, že veletrh provázejí přísná bezpečnostní opatření. Jsou to například důkladné osobní prohlídky a mezi jednotlivými pavilóny se musí procházet bezpečnostními rámy.

Milovníků vojenské techniky je stále dost a to nejen mezi profesionály. Bylo to vidět hned první den při zahájení veletrhu Idet, o který je i u laiků mimořádný zájem.

Milovníků vojenské techniky je stále dost, a to nejen mezi profesionály. Bylo to vidět hned první den při zahájení veletrhu Idet, o který je u laiků mimořádný zájem.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Letošní ročník se koná po dvouleté přestávce. Dominantní expozici mají v pavilónu P firmy Excalibur Army a Tatra Export. Kromě české armády se na veletrzích představí také ministerstva obrany Polska a Slovenska a asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Maďarska, Polska, Rakouska a Litvy.

Podobně jako na autosalonech i vojenskou techniku zdobí krásné hostesky

Stejně jako na mezinárodních autosalónech ani u zbrojařů nesmějí chybět hostesky.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Návštěvníci uvidí například automatizovaný robotický pozemní systém Taros V2 společnosti VOP CZ nebo systém pro kontrolu podvozků vozidel Kerberos 3D Vision. Přeloučský SVOS představí na veletrhu víceúčelová obrněná vozidla Vega, a to ve verzích 4x4 a 6x6.

Mnozí z vystavovatelů, jako například Slováci přivezli autentické vozy, které známe ze záběrů při nasazení v misích.

Mnozí z vystavovatelů, jako například Slováci, přivezli autentické vozy, které známe ze záběrů při nasazení v zahraničních misích.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Proti chtějí protestovat aktivisté z několika zemí Evropy. Před výstaviště zatím dorazila jen skupina oblečená za smrtky s transparentem „Brno obchází smrt!“.