Po formální stránce jde například o to, že část textu není přeložena do češtiny, s posouzením odborných nedostatků má silničářům pomoci Agentura ochrany přírody, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Studie obsahuje 63 stran včetně příloh a seznamu literatury. Konkrétní problematikou přemístění křečka z lokality budoucí rychlostní komunikace se ale zabývá jen zlomek rozsahu uvedeného materiálu a zbytek jsou obecné informace o výskytu křečka v Evropě a popis jeho chování.

Smlouvu se společností Ekoteam uzavřela bývalá pověřená ředitelka ŘSD Soňa Křítková. [celá zpráva]

Ředitelka Ředitelství silnic a dálnic Soňa Křítková

Bývalá pověřená ředitelka Ředitelství silnic a dálnic Soňa Křítková

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Na nepřiměřenost ceny už v minulosti poukazoval například předseda hnutí Děti Země Miroslav Patrik. Podle něj šlo o práci, kterou mohl zvládnout jeden člověk za měsíc a půl. Cena takového díla pak měla být mezi sto až 120 tisíci korunami, odhadl.

Rychlostní silnice z Hulína do Fryštáku měla být dokončena už před lety, pořád se ale nekoplo do země. Nejdříve na ni chyběly peníze, teď zase povolení, která napadli ekologičtí aktivisté. Čtyři stavební řízení na jednotlivé úseky silnice jsou nyní přerušena. Schází v nich mimo jiné právě řešení situace ohledně křečka.