ZemanBabišem uspořádali podobné setkání již podruhé. Jeho cílem bylo znehodnocení čtyřmiliónového státního dluhopisu, který byl pořízen z peněz nastřádaných na prezidentském fondu pro umoření státního dluhu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Díky tomu, že tento fond roste rychleji, než jsme očekávali, rozstřihneme dnes s panem ministrem Babišem státní dluhopis za čtyři milióny korun,“ řekl Zeman.

Původně totiž měli znehodnotit dluhopis za dva milióny, což odpovídá dvojnásobné hodnotě z léta, kdy poprvé cenný papír znehodnotili. [celá zpráva]

Zeman upřesnil, že v současné době do fondu přispívá asi 500 osob, z toho asi 40 důchodců, kteří každý měsíc posílají sto korun.

Babiš připomněl, že státní dluh stále činí zhruba 160 tisíc korun na jednoho člověka, a ocenil, že Zeman díky svému fondu oddlužil už 31 občanů.