Objekt vyrůstá přímo nad stanicí metra Národní třída v centru Prahy. Bude mít čtyři podzemní a osm nadzemních podlaží. Tvořit ho bude celkem šest budov, pět věží kanceláří a samostatně stojící bytový dům. Obchody by měly být ve dvou podzemních a dvou nadzemních podlažích, obsadit by měly 8500 metrů čtverečních. Součástí budou kanceláře (16 400 metrů čtverečních), 19 luxusních bytů a 250 podzemních parkovacích míst.

Cena bytů o ploše 44 až 165 metrů čtverečních se pohybuje mezi 100 až 150 tisíci korunami za metr čtvereční a na prodej je ještě pět bytů.

Místo komplexu Quadrio

Místo stavby komplexu Quadrio u Národní třídy

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

V současné době řemeslníci pracují na plášti objektu. Tvoří se metodou modulové fasády, kdy jsou celé bloky vyrobeny a smontovány mimo stavbu, což celý proces výrazně urychluje. V létě, kdy už bude mít objekt svou finální tvář, se přesune hlavní stavební činnost do interiérů.

Kvůli stavbě je na dva roky uzavřena stanice metra B Národní třída. Dopravní podnik zaplatí za rekonstrukci stanice metra přes půl miliardy korun. Otevření stanice Národní se očekává letos v červenci.

Video

Stavba polyfunkčního objektu Quadrio

Na otevření budovy se těší i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, protože se do této části města vrátí život. „Vedle turistického ruchu se vrátí i běžný život s rozmanitou nabídkou služeb a nákupních, pracovních i odpočinkových kapacit. Vzniklé náměstí s kavárnou, restaurací a zelení navíc jako celek naváže na systém našich městských pěších zón,“ řekl Lomecký.

Video

Vizualizace nového komplexu na Národní třídě