Porovnání jednotlivých sazebníků ukázalo, že nejlevnější běžný účet pro průměrného klienta českých bank nabízí Fio banka. Profil průměrného klienta byl sestaven na základě údajů bank o nejpoužívanějších službách.

Průměrný klient je člověk, který má například přímé bankovnictví, papírový výpis z účtu dostává jednou za měsíc, příchozí platba na účet mu přijde čtyřikrát za měsíc, hotovost vloží na účet jednou do měsíce, výběr z bankomatu z vlastní banky provede dvakrát měsíčně, z cizí banky pak jednou měsíčně, průměrně vloží na účet 25 000 korun měsíčně a průměrně mu zůstane za měsíc na účtu 20 000 korun.

mBank v jiné kategorii

Do základního průzkumu letos nebyla zařazena mBank, jež neposkytuje hotovostní operace na pobočkách, které však jsou v cenách ostatních účtů započítány. mBank proto byla umístěna až do varianty s výhradní obsluhou účtu prostřednictvím internetového bankovnictví, jejíž výsledky budou zveřejněny později.

Druhý nejlevnější účet v Česku nabízí Raiffeisenbank, ale jen při dosažení kreditního obratu alespoň ve výši 25 000 korun. Bronzovou příčku pak obsadila LBBW Bank CZ.

Nejlevnější účty pro průměrného bankovního klienta
Pořadí
Banka
Název účtu
Cena v korunách
1.
Fio banka
běžný účet
82
2.
Raiffeisenbank
eKonto-prémium
 110
3.
 LBBW Bank CZ
 IQ konto
 113
4.
 Poštovní spořitelna
 Osobní účet ERA
 125
5.
UniCredit Bank
 Konto Praktik
 140
Zdroj: Peníze.cz