Moderní terminál slouží pouze společnosti British Airways (BA). Podle CNN mluvčí společnosti uvedl, že v pátek bylo zrušeno 20 procent letů. Připustil, že již dva dny se skutečně letiště zmítá ve zmatcích.

Kvůli nim se do problému dostává tisíce lidí. „Je to pohroma,“ spílala podle CNN jedna žena, který přiletěla ze San Franciska a musela čekat přes hodinu na svůj kufr.

Po čtvrtečním spuštění terminálu odstartovalo první letadlo úspěšně. Pak začaly problémy, které ještě neskončily.:. Po čtvrtečním spuštění terminálu odstartovalo první letadlo úspěšně. Pak začaly problémy, které ještě neskončily.foto: Reuters/Luke Macgregor
ČTK dodala, že mnoho lidí se muselo ubytovat v londýnských hotelech, další strávili noc na letišti na lavičkách nebo na holé zemi. Zrušení letů se týkalo jen vnitrostátních a evropských linek, všechny dálkové lety by se měly podle mluvčího britských aerolinek uskutečnit.

Terminál je otevřen druhý den

„Včerejšek určitě nebyl nejlepším dnem British Airways,“ komentoval čtvrteční otevření terminálu mluvčí BA Willie Walsh.

:. Heathrow má nový terminál – obrovský a hypermoderní. Zdroj: Reuters/Stream
Právě spuštění pátého terminálu největšího evropského letiště bylo netrpělivě očekáváno. Budoval se šest let a přišel na 8,6 miliardy eur (asi 137 miliard korun).

Vynaložené peníze měly přinést přepychový terminál. Za rok by zde mělo projít více než 30 miliónu cestujících. (Jen pro srovnání - ruzyňským letištěm prošlo loni rekordních 12,5 miliónu cestujících).