Baron Guy Edouard Alphonse Paul de Rothschild, jak zní jeho celé jméno, byl představitelem francouzské větve rozsáhlé rodiny a mezi jeho přátele patřili ve své době i známí politici. Rothschildův majetek ale v určitých okamžicích kolidoval s událostmi, které utvářely 20. století.

Narodil 21. května 1909 v Paříži, kvůli židovskému původu ji ale za druhé světové války opustil a útočiště našel ve Spojených státech. Později se přesunul do Londýna, kde se přidal k organizaci France Libre generála Charlese de Gaulla.

Po válce se Rothschild do Francie vrátil a podařilo se mu rodinné jmění obnovit. V roce 1967 zasedl do čela rodinné banky Rothschild Freres, kterou řídil do roku 1979. O dva roky později se však banka stala obětí rozsáhlého znárodňování, které prosadil tehdejší prezident François Mitterand. Podobný osud postihl většinu soukromých bank ve Francii.

Rothschild v roce 1982 Francii opustil podruhé, o tři roky později ale hořkost odložil a vrátil se z New Yorku zpět do Paříže. Rothschildův syn David později následoval příkladu svého otce a začal s obnovou rodinné sítě bank. V roce 1987 byla jeho snaha završena vytvořením ústavu Rothschild & Cie Banque.