Hlavní obsah

Znovuzvolení Klause mají prosadit špičky ODS

Širší vedení ODS se v sobotu sešlo v Kladně. Diskutovalo o řadě témat včetně prezidentské volby. Byl vytvořen vyjednávací tým, jenž má prosadit znovuzvolení Václava Klause. Hovořilo se i o personálních změnách v hlavní kanceláři ODS a tedy i o novém mluvčím strany. Jeho jméno vedení ODS nesdělilo, podle informací Práva jím má být publicista Milan Bouška.

Znovuzvolení Klause mají prosadit špičky ODS

Ve vyjednávacím týmu, který má u poslanců a senátorů Václava Klause prosadit, bude předseda ODS a premiér Mirek Topolánek, místopředseda ODS Pavel Bém a předsedové poslaneckého a senátorského klubu.

O mluvčím zřejmě rozhodnuto

"Zabývali jsme se i změnami v hlavní kanceláři ODS. Přijali jsme některé personální změny, o nichž budeme brzy informovat," odpověděl místopřeseda ODS Pavel Bém na otázku ČT, zda se rada zabývala i jmenováním nového mluvčího strany. ODS postrádá mluvčího už od února. Podle Práva jím bude brzy publicista Milan Bouška. 

Bouška (55) je redaktorem Českého rozhlasu 6. Vystudovaný herec Milan Bouška pracoval v Čs. rozhlasu a v Rádiu Svobodná Evropa. V březnu 2002 byl jmenován šéfredaktorem publicistiky České televize.

V prosinci 2002, po odvolání generálního ředitele Jiřího Balvína, založil Odborovou organizaci ohrožených nezávislých redaktorů a tvůrčích pracovníků ČT. Týden na to jej tehdejší šéf zpravodajství, nynější generální ředitel Jiří Janeček, z funkce odvolal. Bouška tehdy v rozhovoru pro Právo uvedl, že jeho odchod nebyl zcela dobrovolný.

Stávku v ČT na přelomu let 2000 a 20001 Bouška nepodporoval. Naopak jedním ze "vzbouřených" redaktorů byl Martin Schmarz, který nyní působí jako šéf tiskového oddělení Topolánkovy vlády. Bouška opakovaně neúspěšně kandidoval do Rady ČT. Například v roce 2001 jej navrhlo hnutí Mladých konzervativců.

S rozpočtem je rada spokojená

Mezi dalšími sobotními tématy byl vládní rozpočet pro příští rok, který kabinet schválil ve středu. Vedení ODS souhlasí s navrhovaným schodkem 70,8 miliardy korun. Mluvilo se také o rozpočtovém určení daní. Pavel Bém k tomu řekl, že ODS předloží změnu příslušného zákona.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků