Hlavní obsah
Značka zimní výbava by se měla stát minulostí. Foto: Jiří Jíra, Právo

Zimní pneumatiky mají být v budoucnu povinné všude

Značka 'zimní výbava', která na vybraných silnicích dovolovala řidičům jízdu pouze se zimními pneumatikami, skončí. Ministerstvo dopravy připravuje zákon, který by řidičům nařizoval použití zimních pneumatik na všech komunikacích v okamžiku, kdy bude silnice pokryta sněhem či ledem.

Značka zimní výbava by se měla stát minulostí. Foto: Jiří Jíra, Právo
Zimní pneumatiky mají být v budoucnu povinné všude

Povinnost používat zimní pneumatiky bude aktuální od počátku listopadu do konce března a to v případě, že se komunikace ocitnou pod sněhem, případně před nepříznivým počasím bude varovat předpověď počasí. V případě, že bude silnice suchá a ani počasí nebude nepříznivé, měli by poicisté tolerovat i jízdu na letních gumách. Informaci přinesly Lidové noviny.

Vozy do 3,5 tuny budou muset používat zimní pneumatiky na všech kolech, vozidla vyšších hmotnostních kategorií pouzena poháněných nápravách.

Návrh zákona by dle ministerstva měla vláda projednávat v nadcházejících týdnech. Pokud v navržené podobě projede, budou za jeho nedodržení penalizováni řidiči jedním trestným bodem a pokutou do výše až dvou tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků