Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman po přistání ve Vídni. Foto: Jiří Ovčáček, Novinky

Zeman dorazil do Vídně, setkal se s rakouským prezidentem Fischerem

Prezident Miloš Zeman dorazil v úterý před polednem do Vídně. Přivítat jej přišel jeho rakouský protějšek Heinz Fischer.

Prezident Miloš Zeman po přistání ve Vídni. Foto: Jiří Ovčáček, Novinky
Zeman dorazil do Vídně, setkal se s rakouským prezidentem Fischerem

Zeman během své dvoudenní návštěvy Rakouska ve Vídni osobně poděkuje bývalému soc. dem. kancléři Franzi Vranitzkému za podporu v přímé volbě hlavy státu. Zeman se s Vranitzkým setkal loni v prosinci, exkancléř tehdy prohlásil, že považuje Zemana za nejlepšího kandidáta na post prezidenta.

Prezident Miloš Zeman s rakouským protějškem Heinzem Fischerem a první dámy Ivana Zemanová a Margit Fischerová.

Foto: Jiří Ovčáček, Novinky

Ivana Zemanová si za doprovodu Margit Fischerové prohlédne klenotnici dvorního hradu Hofburg. V plánu má i návštěvu školy J. A. Komenského. Doprovod první dámě bude dělat dcera Kateřina.

Zemana doprovodila i jeho dcera Kateřina.

Foto: Jiří Ovčáček/MMS, Novinky

Podobně jako na Slovensko vzal s sebou Zeman delegaci podnikatelů společně s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslavem Hanákem.

V úterý bude český prezident přednášet v sídle rakouské Hospodářské komory na téma „Možnosti rozšířené spolupráce středoevropských zemí“.

Prezidenta doprovází Kuba i Hašek

Zemana do Rakouska doprovodil také ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS). Jedním z témat jednání by se mohla stát dostavba Temelína. Do Vídně zamířil i první místopředseda ČSSD a jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Ten chce debatovat o přeshraniční spolupráci. Hašek doprovodil Zemana už na jeho první zahraniční cestě na Slovensko.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků