Hlavní obsah

Září by mělo být teplé

Začátek příštího měsíce bude chladný, pak by však mělo být počasí většinou teplé s průměrným až podprůměrným množstvím srážek. Maximální teploty by se měly blížit 24 stupňům Celsia, minimální by na konci měsíce mohly klesnout k sedmi či šesti stupňům. Uvedli to v sobotu pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve svém měsíčním výhledu.

Září by mělo být teplé

"První týden bude zpočátku chladnější s oteplováním v jeho průběhu, celkově však teplotně nadprůměrný," uvedli meteorologové. Pravděpodobnost nadprůměrných teplot podle nich dosáhne až 90 procent. Teploměr by mohl ukázat téměř 24 stupňů Celsia, pršet by příliš nemělo.

Další týden bude zřejmě průměrný až nadprůměrný s průměrnou týdenní maximální teplotou kolem 21 stupňů. Nejchladněji by mělo být v období od 16. do 22. září, kdy nejvyšší průměrné teploty sotva přesáhnou 19 stupňů Celsia a zvýší se množství srážek.

"Poslední týden období vychází opět jako teplotně nadprůměrný až průměrný," uvedli pracovníci ČHMÚ. Maximální teploty se přiblíží 21 stupňům, minimální však klesnou až k šesti stupňům Celsia. Oproti předchozímu týdnu zřejmě bude méně pršet.

Září bylo od doby, kdy se začalo měřit v roce 1951, nejteplejší v roce 1999, kdy průměrná teplota dosáhla 16,7 stupně. Nejchladněji naopak bylo v roce 1996, kdy meteorologové naměřili průměrnou teplotu deset stupňů Celsia. Nejvyšší úhrn srážek byl zaznamenán v roce 2007 a činil 114 milimetrů, nejnižší v roce 1959, kdy spadly pouhé dva milimetry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků