Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Žádné slunce, jen sníh s deštěm. Do Česka proudí studený vzduch

Chladný týden bez slunce, plný deště a oblačnosti — takové počasí předpovídají meteorologové na konec října. Na horách by měl padat sníh s deštěm. Výjimkou bude středa a čtvrtek, kdy by se mělo přechodně oteplit, ovšem stále bude zataženo s deštěm. Od pátku bude do Česka proudit od severozápadu chladný vzduch a víkend bude studený a vlhký, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Žádné slunce, jen sníh s deštěm. Do Česka proudí studený vzduch

pondělí bude zataženo s deštěm, na horách by měly být srážky smíšené, tedy déšť se sněhem. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 8 až 12 stupňů, v 1000 metrech nad mořem budou jen čtyři stupně.

úterý bude podobně. Oblačno s deštěm, na horách se smíšenými přeháňkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 8 a 4 stupni, odpolední v intervalu 8 až 12 stupňů.

Ve středu by měla počasí ovlivnit teplá fronta. Stále ale bude oblačno až zataženo s dešťovými přeháňkami. Ranní teploty 8 až 4 stupně, při zmenšené oblačnosti na Moravě a ve Slezsku jen 2 stupně. Odpoledne by se rtuť teploměru měla vyšplhat na 12 až 16 stupňů.

Podobný charakter počasí bude mít i čtvrtek. Bude oblačno až zataženo, pršet by mělo jen na severu Česka. Ranní teploty budou mezi 9 a 5 stupni, odpolední mezi 12 a 16 stupni.

pátek se ochladí. Bude oblačno až zataženo s deštěm. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 9 a 5 stupni, odpolední mezi 9 a 13 stupni.

Víkend bude studený a vlhký. Do Česka začne proudit studený severozápadní vzduch. Bude zataženo s deštěm, na horách bude padat sníh s deštěm. Ranní teploty se budu pohybovat v intervalu 7 až 3 stupně, odpoledne v sobotu bude 8 až 12, v neděli 7 až 11 stupňů.

„Dosavadní předpovědní modely naznačují, že po tomto víkendu se ochladí ještě víc. Zdá se, že svatý Martin by letos mohl přijet na bílém koni,“ řekla Honsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků