Hlavní obsah
 

Za bitku ve Sněmovně dostal Volný pokutu ve výši poslaneckého platu

Sněmovní mandátový a imunitní výbor uložil v úterý nezařazenému zákonodárci Lubomíru Volnému pokutu ve výši jednoho poslaneckého platu, tedy 90 800 korun. Jde o nejvyšší možný postih. Novinkám to potvrdil člen výboru Marek Benda (ODS).

 
Za bitku ve Sněmovně dostal Volný pokutu ve výši poslaneckého platu

Volný si pokutu vysloužil lednovou potyčkou s místopředsedou Sněmovny Tomášem Hanzelem (ČSSD). Poté, co označil sociální demokracii za zkorumpovanou politickou partaj a její členy za zbabělce a pokrytce, mu Hanzel vypnul mikrofon.

Volný se zvedl a začal se tlačit k místopředsednickému pultíku. Následovala rvačka, kterou musela ukončit až přivolaná ochranka.

Poslanec Lubomír Volný

Foto: Jan Handrejch, Právo

„Věc je nyní z pohledu výboru považovaná za uzavřenou,” řekl k tomu Benda Novinkám.

Volný se zřejmě odvolá 

Volný již nicméně avizoval, že se proti pokutě odvolá k celé Sněmovně. Tvrdí, že mu výbor neumožnil řádný proces, v němž by se mohl obhájit. „Pokud rozhodnutí bude jakékoli jiné než zprošťující, tak ho respektovat určitě nebudu a odvolám se k celému plénu Sněmovny,” řekl novinářům.

„Poslanci poté buď potvrdí, nebo nepotvrdí pokutu. Případně ji mohou snížit,” dodal Benda.

Volný se také spolu se svým kolegou Marianem Bojkem účastní jednání v dolní komoře bez roušek. Naposledy se tak stalo ve čtvrtek při jednání o prodloužení nouzového stavu.

Zákonodárci se nicméně rozhodli jejich chování ignorovat a opustili jednací sál. „Mám pro vás ale špatnou zprávu, my jsme se dohodli, že vás budeme ignorovat, takže vás ze sálu nevykážu,” prohlásil tehdy předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků