Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Z pražského Anděla na Smíchov nepojedou tramvaje

Oprava kolejí zastaví od soboty 15. do soboty 29. srpna provoz tramvají mezi zastávkami Anděl a Smíchovské nádraží v Praze. Cestující budou muset využít metro, případně náhradní autobusovou linku X20. Výluka souvisí s rozsáhlými úpravami v Nádražní ulici a v okolí zastávky Lihovar. Zároveň se opravují koleje mezi nádražím a smyčkou v Hlubočepích.

Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Z pražského Anděla na Smíchov nepojedou tramvaje

Výluku si vyžádá oprava tramvajové trati v ulicích Za Ženskými domovy a Nádražní. Práce se uskuteční po částech a s tím budou souviset i změny v tramvajové dopravě.

Linky pojedou pokaždé jinak, neboť rekonstrukce bude rozdělena do několika dílčích etap. Lidé proto musí sledovat informační cedule a počítat s tím, že některé zastávky v oblasti jsou zrušeny, případně přesunuty.

Provoz linek v době rekonstrukce.

Foto: DPP

Výluka kvůli opravám platí nyní v navazujícím úseku v Nádražní ulici. Rekonstruována je tam trať, která bude posunuta kvůli budoucí výstavbě domů blíže k železniční trati. Opravena bude také silnice a chodníky a most přes železnici, u kterého vznikne odbočka na plánovaný Dvorecký most mezi Prahou 5 a 4. Práce v Nádražní začaly loni a potrvají do letošního podzimu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků