Hlavní obsah
Jan Florián (ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo

Vedení ODS alibisticky svaluje vinu na regiony. Jak laciné, zlobí se „rebel“ Florián

Jeden z rebelů v ODS, poslanec Jan Florián, v pondělí ostře kritizoval premiéra a předsedu ODS Petra Nečase za to, že údajně svalil vinu za volební neúspěch na regiony. Prohra ve volbách je podle Floriána především prohrou stranického vedení.

Jan Florián (ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo
Vedení ODS alibisticky svaluje vinu na regiony. Jak laciné, zlobí se „rebel“ Florián

„Je nepochopitelné, že premiér a předseda ODS dává vinu za volební debakl pouze regionům. Jsem přesvědčen, že volební neúspěch je důsledek toho, že ODS totálně rezignovala na svůj program, který voličům v roce 2010 slíbila,“ napsal Jan Florián v prohlášení, které poslal Právu.

„V regionech odpracovali kandidáti i členská základna maximum pro to, aby ODS uspěla. Rád bych připomenul, že na billboardech po celé ČR byli Petr Nečas, Miroslava Němcová a třeba na Moravě i výlep primátora Prahy Bohuslava Svobody. Je alibistické svalovat vinu na regiony, to je laciné!“ zlobí se jeden ze šestice rebelů, která nepodpořila daňový balíček.

Je málo členů klubu, kteří by chtěli přímou volbu, ale ani ODS nechce mít černého Petra.

Foto: Milan Malíček, Právo

„Očekával bych spíše poděkování všem členům za nasazení v předvolební kampani, ne kritiku a střelbu do vlastních řad. Jaroslav Kubera, který hájí program ODS a nehlasoval pro zvýšení daní, stejně jako šestice poslanců, uspěl,“ vzkazuje premiéru Nečasovi nespokojený poslanec.

Volby 2012

Přehled výsledků voleb do Senátu vám přinášíme v našem speciálu Volby 2012.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků