Hlavní obsah
 

Václav Klaus má covid

Bývalý prezident Václav Klaus onemocněl covidem-19. Uvedl to server lidovky.cz. Podle něj se bude léčit doma. Klaus je odpůrcem tvrdých opatření, opakovaně odmítl například nosit roušku.

 
Václav Klaus má covid

Podle mluvčího Institutu Václava Klause Petra Macinky byl exprezident pozitivně testován v úterý odpoledne.

Předtím měl on-line přednášku pro studenty VŠE, v jejímž závěru zmínil, že mu není dobře a že doufá, že to není covidem. „Pokašlávám, doufám, že ne covidem, ale to snad přes tuto IT techniku na vás nepůsobí,” řekl Klaus studentům v závěru přednášky.

Podle informací Novinek hned po přednášce odjel do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích na testy, které koronavirus potvrdily. Z nemocnice ho poslali do domácího léčení.

Klaus od začátku epidemie vystupuje k nařízeným opatřením skepticky. Například na oslavách 28. října neměl řádně nasazenou roušku, za což mu následně pražská hygiena vyměřila pokutu 10 000 korun. Klaus proti pokutě podal odpor.

Václav Klaus

Foto: Novinky

„Abychom bez diskuze přijímali veškeré chaotické vládní příkazy a zákazy, to skoro není možné,” uvedl 28. října.

Kromě roušek se Klaus negativně vyjádřil i k očkování. K očkování ho vyzval i prezident Miloš Zeman. "Nech se očkovat, Václave, nebo riskuješ ve svém věku, že tě covid dožene," řekl.

Klausův syn Václav Klaus ml. pro Novinky uvedl, že o nemoci svého otce nic neví. „Nevím ani, jestli je to pravda. Tu informaci slyším poprvé od vás. V kontaktu jsme teď nebyli,"  řekl.

Rozhovor s Václavem Klausem 1/2

Video: Novinky

Rozhovor s Václavem Klausem 2/2

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků