Hlavní obsah
Venkovní areál Ostravských městských lesů, který využívá lesní škola. Foto: Josef Zajíc

V odposlechu Tlustého nemá prsty státní moc

Premiér Vladimír Špidla i ministr vnitra Stanislav Gross odmítli, že by se na odposlechu poslance Vlastmila Tlustého podílely státní orgány. Tajná služba to rozhodně popřela, řekl Špidla. Případem se bude zabývat policejní vyšetřovatel.

Venkovní areál Ostravských městských lesů, který využívá lesní škola. Foto: Josef Zajíc
V odposlechu Tlustého nemá prsty státní moc

Šéf poslaneckého klubu ODS Vlastmil Tlustý je přesvědčen, že je odposloucháván. Prohlásil to v pátek dopoledne před poslanci ve Sněmovně a požádal ministra vnitra a premiéra o vysvětlení, zda je jeho odposlech legální.

Tlustý argumentoval tím, že mu na mobil přišla SMS zpráva se záznamem jeho soukromého jednání ve vlastní poslanecké kanceláři v Rakovníku.

Poslanec se zároveň obrátil na ministra vnitra a předsedu vlády s žádostí o vysvětlení. Ministr Stanislav Gross reagoval slovy, že se případem bude zabývat. Premiér Vladimír Špidla odkázal Tlustého na sněmovní kontrolní orgány - komisi pro kontrolu civilní kontrarozvědky (BIS) a komisi pro používání operativní techniky Policie ČR.

Odpoledne předseda komise Jiří Bílý (ODS), Gross, Špidla a předseda branného výboru sněmovny Jan Vidím (ODS) oznámili, že policejní složky ani civilní a vojenská kontrarozvědka Tlustého neodposlouchávaly. "Státní moc neodposlouchávala poslance Tlustého, a to je docela důležité sdělení," poznamenal Vidím.

Tlustému přišla nahrávka jednání

"Včera večer ve 21:20 hodin jsem na svůj mobilní telefon obdržel zprávu SMS, že mi byla doručena nově do hlasové schránky zpráva. Tuto zprávu jsem vyslechl a po jejím opakovaném studiu - téměř desetkrát jsem poslouchal ten text - jsem pochopil, že mi byla zaslána nahrávka odposlechu mého jednání, které jsem vedl v kanceláři, v poslanecké kanceláři v Rakovníku, dne 10. 2., tj. přibližně před deseti dny," řekl poslancům Tlustý.

"Věřte mi, že jsem si absolutně jist, že je to nahrávka z tohoto poslaneckého dne, a to proto, že ten odposlech začíná slovy : "Včelí subvence". To je jediná humorná stránka celé této záležitosti a já jsem se včelím subvencím ve svých jednáních věnoval za posledních deset let jenom jednou, jedinkrát, a to bylo právě na tomto jednání v mojí kanceláři," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků