Hlavní obsah

V Brně si Klause pletli s Havlem

Krátce poté, co prezident Václav Klaus vystoupil z naleštěné limuzíny před Krajským úřadem v Brně a prošel mezi policisty dovnitř, sledován nevelkým hloučkem Brňanů, uvítal ho jihomoravský hejtman Stanislav Juránek na tiskovce jako Václava Havla.

V Brně si Klause pletli s Havlem

Klaus vzal přeřeknutí sportovně. "Mám pro to pochopení, když jsem nedávno přijel ze zasedání Visegrádské čtyřky v Budapešti na velitelské shromáždění české armády, začal jsem pod dojmem vojenského prostředí mluvit o svém návratu ze shromáždění Varšavské...smlouvy jsem už nedořekl," přiznal Klaus.

Stín dlouholetého předchůdce v úřadu však Klause provázel minimálně až do podvečerních hodin. Když ho totiž v půl páté na náměstí Svobody zval na pódium při mítinku s Brňany zdejší primátor Petr Duchoň (ODS), vítal rovněž "prezidenta Václava Havla," jistě k nemalému zadostiučinění hejtmana.

"Aj,aj,aj, snad bude mít i tentokrát pochopení," zadoufal nahlas jeden z místních politiků, který tajně věřil, že by prezidentův pobyt v jihomoravské metropoli mohl příznivě ovlivnit výsledky zdejšího druhého kola senátních voleb, v kterém se střetnou kandidát ODS Karel Jarůšek a Rostislav Slavotínek z KDU-ČSL.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků